Haber

İkinci Ege Onur Pikniği ertelendi: ‘Bizi kriminalize edemezsiniz’

İZMİR –Ege Üniversitesi’nde bugün düzenlenmesi planlanan ve TGB, BAP, TÜGVA ve Yeniden Servet Partisi gibi kuruluşların hedef gösterdiği 2. Ege Onur Pikniği, Emniyet Müdürlüğü ve ÖGB’nin güvenliği sağlamayacağını açıklamasının ardından ertelendi. LGBTİ+’ların

Okula piknik yapmak için gelen öğrenciler, açıklama yapmak için Alsancak’taki İzmir Barosu binasına gitti. Baro binası önünde kalabalığı ablukaya alan polis, açıklamaya izin vermedi.

‘ÇOCUK İSTİSMARLI ŞAHIS BİZE ETİK DERSİ VERMEZ’

Gerginliğin ardından LGBTİ+’lar polis ablukası içinde açıklama yaptı. Açıklamada, “Vatan Partisi gençlik örgütü, TGB, TÜGVA, Yeniden Refah Partisi, Büyük Aile Platformu, cihatçı ve faşist çeteler ve Birkonfed Genel Başkanı tarafından sosyal medya üzerinden alenen saldırıya uğrayacağımız yönünde tehdit edildik” denildi. Güvenliklerini sağlamak için herhangi bir önlem alınmadığı kaydedildi.

Pikniğe gelen öğrencileri kampüsün girişinde durdurarak, “Nereden geldiniz?” diye sordu. “Cihatçı-faşist” gruplar gibi sorular soran polislerin kampüse girişine izin verdiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Son zamanlarda ortaya çıkan Yeniden Refah Partisi’nin üç eş, yöneticileri çocuk istismarı faili olan ve çocuk istismarını meşrulaştıran TÜGVA ve korku -Nefret saçan söylemlerle iktidarın bekçisi olan TGB bize ahlak öğretemez, varlığımızı ve varlığımızı kriminalize edemezsiniz. sapkınlık, ABD propagandası olarak hayatımız… LGBTIQ+’lar olarak işte, okulda, parlamentoda, kampüste, sokakta ve hayatın her alanında var olduk, olmaya da devam edeceğiz.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu