Ekonomi

Öğle Saatlerinde Hisse Senedi Hareketleri: Levi Strauss, Meta, HubSpot Kazanıyor; Block Düşüyor

Investing.com — Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başlıca hisse senedi endeksleri Perşembe günü değer kazanarak, yeni işsizlik sigortası başvurularına ilişkin son haftalık verilerin açıklanmasının ardından son dönemdeki düşüşlerini telafi etti. İşsizlik başvurusu sayısı analistlerin tahminlerinin ötesinde artış göstererek istihdam artışında yavaşlamaya işaret etti ve Federal Rezerv’in faiz oranlarını düşüreceği beklentilerini güçlendirdi.

İşte bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde en önemli hisse senedi performanslarından bazıları.

Levi Strauss (LEVI) hisseleri, giyim perakendecisinin yıllık kazanç projeksiyonunu geliştirmesinin ardından %15 yükseldi ve bu gelişmeyi işgücü maliyetlerindeki son indirimlere ve tanınmış giysilerindeki önemli fiyat indirimlerinin sıklığındaki azalmaya bağladı.

Blackberry (BB) hisseleri, Kanada’daki teknoloji firmasının dördüncü mali çeyreği için beklenmedik kazançlar bildirmesinin ardından %9 yükseldi ve olumlu sonuçları, çevrimiçi suç faaliyetlerindeki artış ve kayda değer güvenlik ihlalleri nedeniyle siber güvenlik ürünlerine yönelik artan talebe bağladı.

Tesla (TSLA) hisseleri, Financial Times’ın elektrikli araç üreticisinin yeni bir elektrikli otomobil üretim tesisi için Hindistan’daki potansiyel yerleri değerlendirdiğini ve öngörülen yatırımların 2 milyar ila 3 milyar dolar arasında değiştiğini bildirmesinin ardından %2,4 arttı.

Paramount Global (PARA) hisseleri, Wall Street Journal’ın medya holdinginin Skydance Media ile özel birleşme görüşmelerine başladığını ve Apollo Global Management’ın (APO) 26 milyar dolarlık teklifi karşısında bağımsız stüdyoyu tercih ettiğini bildiren haberinin ardından %9 geriledi.

Walt Disney (DIS) hisseleri, medya şirketinin hissedarlarının İcra Kurulu Başkanı Bob Iger ve diğer yönetim kurulu üyelerini destekleyerek yatırım şirketleri Trian Fund Management ve Blackwells Capital tarafından başlatılan yönetim kurulu pozisyonları için bir yarışmayı sonuçlandırmasının ardından %0,8 değer kazandı.

Reddit (RDDT) hisseleri, finansal analistlerin sosyal medya şirketini “kurumsal yatırımcılar tarafından spekülatif amaçlarla tercih edilen bir hisse senedi” olarak nitelendirmesi ve değerlendirmelerine beklenen düşük performansı gösteren bir notla başlamasıyla %1,3 düştü.

Wayfair (W) hisseleri, Evercore ISI’nın e-ticaret ev eşyaları perakendecisine ilişkin notunu ‘nötr’den ‘daha iyi performans’ seviyesine yükseltmesinin ardından %5 arttı ve şirketin cazip risk/ödül dengesinin, finansal riskleri azaltan ve satışlar yeniden artmaya başladıkça kar potansiyelini artıran maliyet azaltma stratejilerinden kaynaklandığını belirtti.

Block (SQ) hisseleri, Morgan Stanley (NYSE:MS)’in ödeme hizmetleri şirketini ‘eşit ağırlık’tan ‘zayıf ağırlık’a düşürmesinin ardından, şirketin faiz, vergi, amortisman ve itfa öncesi kar büyümesinin sürekliliği ve bunun gelecekteki gelir büyümesi üzerindeki etkisi hakkındaki şüphelerini gerekçe göstererek %3 düştü.

Meta Platforms (NASDAQ:META) hisseleri, finansal analistlerin hisseler için fiyat hedeflerini yükseltmeye devam etmesiyle işlem günü boyunca %3 yükselerek yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Kısa süre önce Meta için fiyat hedeflerini 550$’dan 585$’a yükseltirken, ‘satın al’ tavsiyesini korudular.

HubSpot (HUBS) hisseleri, Alphabet’in (NASDAQ:GOOGL) pazarlama yazılımı şirketi için potansiyel bir satın alma teklifi konusunda mali danışmanlarla görüştüğüne dair bir Reuters raporunun ardından %9,5 artış gösterdi. Eş zamanlı olarak, rakip firma Salesforce’un (CRM) hisseleri düştü.

Louis Juricic tarafından hazırlanan ek rapor

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu