Haber

ODTÜ Öğrencileri Yurtlara Alınmaması Kararını Rektörlük Önünde Protesto Etti

Online eğitim kararının ardından 20 Şubat’tan itibaren yurtlara öğrenci alınmayacağı kararını ODTÜ’lü öğrenciler rektörlük önünde protesto etti. yurdun kapısında kaldı ve içeri alınmadı.”

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından 2022-2023 bahar döneminde yükseköğretim kurumlarında 20 Şubat’tan itibaren uzaktan eğitime başlanabileceği açıklandı. ODTÜ Rektörlüğü bahar yarıyılı derslerinin Nisan ayına kadar online olarak yürütüleceğini duyurdu. Online eğitim kararının ardından 20 Şubat’tan itibaren öğrencilerin yurtlarda kalmaması kararına karşı ODTÜ’lü öğrenciler bugün rektörlük önünde eylem yaptı. Eylemde “Eğitim bir bilimdir” gibi sloganların atıldığı protestoda şu açıklama okundu: doğru ve engellenemez”, “Örgüt yoktur tek başına, hep birlikte ya da hiçbirimiz”, “ODTÜ öğrenci yurtları açılsın”:

“Önce online eğitim almaya karar verdi. Daha sonra dün yurtlara öğrenci alınmayacağını duyurdu. Bugün birçok arkadaşımız buraya gelmesine rağmen yurdun kapısında kaldılar ve içeri alınmadılar. Bu sorunun çözümü” yurtların depremzedeler için açılması değil.Devletin otelleri,alışveriş merkezleri depremzedeler için alternatif çözüm oluyor.Yer olarak açılmasını talep ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu